Nowości

KRIOLIPOLIZA LIPOCRYO – PRZEŁOM W ODCHUDZANIU

NIEINWAZYJNA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ ZA POMOCĄ ZIMNA

Diety i intensywne ćwiczenia nie pomagają,

a Twoje fałdki tłuszczu w dalszym ciągu są tam gdzie być ich nie powinno?

Kriolipoliza jest rozwiązaniem idealnym dla Twojego ciała!

Najlepszym rozwiązaniem jest naturalne rozwiązanie.

Jest nim bez wątpienia kriolipoliza.

 

Zabiegi, wykorzystujące inne metody oddziaływania na komórki tłuszczowe np. laser, fale ultradźwiękowe czy operacje usunięcia tłuszczu (liposukcja), niosą duże ryzyko zniszczenia innych tkanek w procesie spalania lub wydobywania (odsysania) komórek tłuszczowych. Konieczny jest wówczas okres przejściowy, aby powrócić do dotychczasowej sprawności.

Kriolipoliza LipoCryo to nieinwazyjna metoda, która polega na redukcji tkanki tłuszczowej przy działaniu niskiej temperatury (około +3°C). Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp. Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, a efekty zaczynają być zauważalne już po ok. 2-3 tygodniach. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni.

Zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, udach, łydkach, pośladkach, w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.

 

POŻEGNAJ SIĘ Z TŁUSZCZEM!

WYMODELUJ SWOJE CIAŁO!

EFEKTY WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU

POZBYCIE SIĘ NAWET 45% TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Jak wygląda zabieg

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa od 34 do 45 min. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega schłodzeniu. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące, powodujące proces kriolipolizy. Dzięki próżni skóra przylega dokładnie do płytek chłodzących.

Proces kriolipolizy jest selektywny i polega na powodowanym wychłodzeniem obumieraniu adipocytów bez naruszenia sąsiednich organów i komórek o innych funkcjach. Obumarłe komórki zostają w naturalny sposób stopniowo wydalane z organizmy, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Finalny rezultat osiągany jest po 6 tygodniach, po tym okresie zabieg można powtórzyć na tym samym obszarze.

 

1. Tkanka tłuszczowa przed zabiegiem.

 

2. Działanie LipoCryo – zassanie próżniowe tkanki tłuszczowej do wnętrza głowicy i chłodzenie do 3°C.

 

(3) Kilka dni po zabiegu – wywołanie stanu zapalnego

 

4. Po około 45 dniach dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej

5 dni

 

Po 5 dniach
Początek stanu zapalnego. W pierwszym tygodniu po zabiegu komórki tłuszczowe rozpoczynają proces stopniowej redukcji wielkości.

15 dni

 

Po 15 dniach

Maksymalna proces zapalny nastąpi około 15 dni po zabiegu, kiedy komórki tłuszczowe otoczone są histiocytami, limfocytami i innymi komórkami jednojądrzastymi. Komórki tłuszczowe rozpoczęły już proces stopniowej redukcji.

30 dni

 

Po 30 dniach

Od 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje stan zapalny, i zachodzi proces fagocytozy: komórki tłuszczowe stopniowo pochłaniane są i eliminowane z organizmu.

Ile zabiegów, jakie rezultaty?

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej zabieg trwa od 34 do 45 minut w zabiegach wykonywanych urządzeniami starszymi, poprzedniej generacji – np. Zeltiq, zabieg trwa ponad godzinę.

Głowica zasysa około 150 cm² tkanki tłuszczowej. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej pacjent może wymagać 1,2 lub 3 sesji (zobacz tabela poniżej).

Przerwa między zabiegami powinna trwać około 45 dni. Tkanka tłuszczowa zanika stopniowo, rezultaty można więc w pełni ocenić po 6 tygodniach po zabiegu. W ciągu pierwszych 15 dni powinno być zauważalne 30% – 40% efektu.

Grubość tkanki tłuszczowej

Ubytek grubości tłuszczu podczas pierwszego zabiegu* w mm

Ubytek po 2 zabiegach w mm po 90 dniach

Ubytek po 3 zabiegach w mm po 135 dniach

15 dni

45 dni

10 mm

2

3

15 mm

3

5

20 mm

3

6

10

25 mm

3

6

10

14

30 mm

3

6

10

15

* Dane dotyczą ubytku grubości warstwy tłuszczu liczone w milimetrach, a nie ubytku w obwodzie.

Wskazania do zabiegu

Nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, pośladkach, w obszarze pasa, boków, dolnej części pleców.

W niektórych przypadkach: nadmierna tkanka tłuszczowa na ramionach.

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Zabieg jest bezbolesny, może powodować:

 • Uczucie delikatnego napięcia w okolicach obszaru zabiegu, wskutek zastosowania próżni.

 • Miejscowe intensywne uczucie schłodzenia, głównie na początku sesji zabiegowej.

  Pod koniec sesji zabiegowej obszar wessany do głowicy zaczerwieni się, może spuchnąć oraz ulec utracie czucia. Po 1-2 godzinach objawy znikają.

  Jakie są objawy po zabiegu?

 • Najczęściej: zaczerwienienie i odrętwienie na obszarze zabiegu, może trwać do kilku godzin po sesji. Zależnie od pacjenta zaburzenia czucia mogą występować przez kilka dni

 • Rzadko:

  • słaby krwiak, który znika w ciągu kilku dni,

  • ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów” związany z wywołanym kriolipolizą stanu zapalnego tkanki tłuszczowej, który znika w przeciągu kilku dni

 • Bardzo rzadko (poniżej 0,01% pacjentów): ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, który utrzymuje się dłużej niż 7 dni, związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.

  Pacjent może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

 

<< Powrót do działu NOWOŚCI

Pracujemy na kosmetykach:

|  Tel. 22 727-94-84

© Copyright 2013-2024 - Studio Urody Marzena Krawczyk | salon kosmetyczny Tarczyn | Strony Internetowe Sayz.pl